Groene vingers krijgen, zonder verf!

Maaike RadixWestland

Groene vingers krijgen zonder verf? Dat kan echt!!

Op het terrein van Het Westerhonk hebben we twee eigen volkstuintjes. Uit onze groep zijn er een paar leerlingen die hierin regelmatig werken. Zaaien, planten, onkruid wieden. Het moet allemaal gebeuren voordat we later kunnen gaan koken met de groente en fruit die we uit onze eigen tuin kunnen halen.

Aan de hand van een lesprogramma leren we met de klas zaaien, verspenen en poten. Kijken we met elkaar hoe dingen groeien. Onze volkstuinders in de dop moeten best hard werken om het onkruid uit het groentebedje te houden. Ook de strijd tegen slakken, die alle malse blaadjes opeten van de jonge plantjes, is er een die we niet zomaar zullen winnen. Daarvoor hebben we geduld nodig en vindingrijkheid om dit op een ‘groene’ en verantwoorde manier te doen. Zo leren we met elkaar door ‘te doen’ veel van de natuur.

Het is allemaal erg leerzaam, maar vooral lekker! We kunnen eigenlijk niet wachten tot de aardbeien lekker sappig en rood zijn om er iets lekkers van te maken, of wat denk je van een lekkere salade van onze eigen sla! Mmmmmmmh.

Volgende keer misschien wel een kookrubriek van OZB Monster, wie weet?

Groetjes,

Namens alle leerlingen en leiding van OZB Monster